Enerji İçeceğine Yaş Yasağı Getirildi

Enerji İçeceğine Yaş Yasağı Getirildi

Sigara ve alkol gibi birçok büfede, markette satışı yasal olan maddelere 18 yaş sınırı getirildiğini biliyoruz. Artık enerji içeceği de 18 yaş ve altındakilere satılmayacak.

Şu ana kadar birçok okulda, spor merkezinde serbest bir şekilde satışının yapıldığı enerji içeceğinin bundan sonra okullarda ve spor merkezlerinde satışının da yasaklanmasına karar verildi. Temmuz ayı itibariyle birçok konuda indirim, zam, satış yasağı, satış serbestliği düzenlemeleri yapıldı. Bu düzenlemeler yapılırken geçmiş olduğumuz 6 ayın verileri baz alındı.

Uyarılar da Yazılacak

Gıda ve Tarım bakanlığının verdiği karar olan enerji içecekleri satış sınırlaması, yalnızca bunla kalmayacak. Ayrıca günde 500 ml’den fazlasının tüketilmemesinin gerektiği de paketlerin üzerindeki ambalajda yazacak. Gıda bakanlığının böyle bir karar vermesinin nedeni olarak artan enerji içeceği tüketimleri gösteriliyor, buna bağlı olarak hayatını kaybeden kişi sayısının her gün artması bakanlığı böyle bir düzenlemeye mecbur kılmış duruyor. Enerji içeceğinin normal sıvılardan farklı olduğunu, hormonları, tepkileri, gücü orantısız olarak değiştirebildiğini beyan eden bakanlık, bu konuda resmi bir karar alınması adına böyle bir sınırlama getirdiğini ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

beğeni satın al | istanbul escort