Komando’nun Mezarını Açtılar!

Komando’nun Mezarını Açtılar!

Geçtiğimiz günlerde 27 Haziran’da şehit düşen  Komando olan Sinan Hamza’nın tabutunun açılmasına karar verildi. Komando için babalık davasının açılacağını savcılığa bildiren aileye savcı Mithat Kutanoğlu yardımcı olacağını söyledi, hemen hazırlıkları başlattı. Sinan Hamza 27 Haziran’da askerlere yemek götürmek için yola çıkmıştı, yolda PKK yandaşları tarafından saldırıya uğradı ve şehit düştü.

Savcı Davanın Yakın Takibini Sürdürüyor

Mithat Kutanoğlu hemen ailenin istediği kan örneğinin alınması için soruşturmayı başlattı, ilgili ekiplerden mezarın açılmasını istedi. Tabutu açan sağlık ve güvenlik görevlileri merhumdan kan örneği aldı, mezarı eski haline getirdi. Alınan kan örneğine bakılarak babalık davasının seyrinin değişeceği şimdilik aile tarafından basına söylenen haberlerden.

Mezarın Açılmasını İstediler

Komando çavuş olan Sinan Hamza 27 Haziran günü Şırnak da Uludere bölgesinde bulunan askerlere yemek götürmek için yola çıkmıştı. Ancan yolun tenha bir kısmında askeri aracı kıskıvrak yakalayan ve saldırı düzenleyen teröristler bir askerimizi daha aramızdan aldı. Sinan Hamza’nın terhisine yalnızca 16 gün kalmıştı ve şehit haberi Samsun’da yaşayan babaannesine verildi. Babalık davasının ne için açıldığı henüz bilinmiyor ancak ailenin bu konudaki gizli tutumu ve ısrarı yalnızca savcı ve emniyet tarafından biliniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü