Meteorolojiden Sağnak Yağış Uyarısı

Meteorolojiden Sağnak Yağış Uyarısı

Bayram tatilinin sona ermesiyle birlikte güzel sıcak havalarında sonunun geldiği belirten açıklama meteoroloji tarafından geldi. Sıcaklıkların 6 ila 10 derece arasında bir düşüşe geçeceğini ve baştan İstanbul olmak üzere Türkiye’nin bir çok ilinde başlayacak olan sağanak ve gök gürültülü  yağışlar için de meteoroloji vatandaşları uyardı.

Şuan için pek çok ilde başlamış olan yağışların en kısa sürede bulutlu ve sağanak yağışı etkisini İstanbul’da da etkisi altına alması bekleniyor. Meteorolojiden yapılan açıklamalara göre hava sıcaklığı Kuzey, iç ve batı bölgelerinde yaşanacak olan düşüşün 6 ila 10 derece olacağını, diğer bölgelerde ise bu kadar çok bir düşüş olmayacağını açıkladılar.

Yapılan tahmine göre rüzgar çoğunlukla kuzey yönlerden, güneydoğu bölgelerinden ise güney ve güney batı yönlerinden hafif orta şiddette olacağı, Güney Ege ve Batı Akdeniz’in batısında ise kuvvetli, Doğu Anadolu’nun iç kesimlerinde ise rüzgarın çok daha kuvvetli olarak eseceği tahmini yapıldı. Bölgelerimizin hava durumuna bakmak gerekirse;

Marmara Bölgesi

Yağışların bu sabah itibari ile Sakarya çevrelerinde kuvvetle başlaması, Bursa ve Yalova çevrelerinde ise aralıklı ve yerel olmak üzere sürekli bir gök gürültüsü ve yağış olması bekleniyor.  İstanbul’un ise şuan için parçalı yer yer çok bulutlu bir havaya hakim olması da yağışların kısa süre içinde geleceğini işaret ediyor.

Ege Bölgesi

Parçalı ve daha az bulutlu olarak geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz Bölgesi

Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinin gök gürültülü ve sağanak yağışlı olması bekleniyor. Rüzgar’ın ise batı kesimlerinde kuvvetli esmesi bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesi

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin edilen bölgenin Konya, Nevşehir, Niğde ve Kayseri çevrelerinde  ise gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesi

Çok daha az bulutlu ve açık bir havanın hakim olacağı bölgede yalnızca Ardahan ve çevresinin çok daha fazla bulutlu ve rüzgarlı bir havaya sahip olacağı tahmin ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü