Muğla Cayır Cayır Yanıyor!

Muğla Cayır Cayır Yanıyor!

Sürekli artan yangın haberlerine bir yenisi daha eklendi. Muğla’ya bağlı olan Zeytinköy Mahallesinde halen sürmekte olan orman yangını için herkes seferber olmuş durumda. Yangının büyüklüğü göz önüne alınarak boşaltılmış olan evler de şuan için alevlere teslim olmuş durumda. Yangın bölgesinin içinde kalan yaklaşık 136 evin 40 ı kullanılamaz duruma geldi. Evlerde bulunan tüplerin ve rüzgarın sürekli olarak yön değiştirmesi sebebi ile yangın maalesef kontrol altına henüz alınabilmiş değil.

Saat 14:00 sıralarında başlayan yangın rüzgarın sert esmesi ile birlikte kısa sürede büyük bir orman yangınına döndü. 7 söndürme helikopteri, 2 dozer, 4 amfibik uçak ve 37 arazöz hemen bölgede yangın söndürme çalışmalarına katıldı. Yangının büyüceğini öngörülmesi üzerine bir çok vatandaş hayvanları ile birlikte tahliye edilmeye başlandı. Havadan ve karadan bir çok yangın söndürme çalışmalarına halk da kazma ve kürekleri ile destek vermeye devam ediyor.

Alevler rüzgar etkisinin ardından Zeytinköy Mahallesi’ne ulaşmadan önce İl Jandarma Komutan Yardımcısı Numan Öksüz önderliğinde 77 personel bölgeye intikal ederek halkı olay bölgesinden uzaklaştırmak için seferber oldular.

Evlerini terk etmek istemeyen bir çift Arzu Çınar ve İsmail Çınar ise Jandarmanın yoğun uğraşları ve çabaları sonucunda Numan Öksüzün büyük bir başarısı ile kendi özel makam aracı ile bölgeden uzaklaştırılabildi. Dumandan etkilenmiş olan çift sağlık ekipleri tarafından tedavi edilerek oksijen verildi. Bölgede bulunan 9 ev tamamen yandı ve diğer evlerde bulunan tüplerin sıralı bir şekilde patlaması yüzünden ekiplerin çalışmaları sekteye uğruyor. Aynı zamanda diğer illerden çok sayıda ekip ve araç bölgeye gelerek söndürme çalışmalarına yardımcı oluyor. Yangının kısa süre içinde kontrol altına alınmasına uğraşılıyor aksi takdirde tüm evler ve büyük bir doğal alan daha heba olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü