Su Araması Hakkında Yardımcı Olacak Firmalar

Su Araması Hakkında Yardımcı Olacak Firmalar

Su Araması Hakkında Yardımcı Olacak Firmalar

Su araması yapabilmek için kişilerin bir firmaya ihtiyacı vardır. Bunun sebebi arazide su bulma işlemlerinin alanında profesyonel kişiler tarafından yapılması gerektiğidir.

İşi bilmeyen kişiler doğru yeri kazamayacaklarından doğaya hasar vermektedir. Doğaya hasar verme ve su bulamama durumları oldukça fazla sayıda meydana geldiği için su bulma işlemleri izin ile gerçekleşmektedir.

Biz firma olarak sizlere yeraltı su aramaları hizmeti vermekteyiz. Hizmetlerimizin tamamının da teknolojinin geldiği son noktayı tercih ediyoruz. Bu sayede herhangi bir şekilde doğaya zarar gelmemiş oluyor.

Aynı zamanda işlem sonuçlarını yani su etüdü sonuçlarını sizlere bir saat içerisinde teslim ediyoruz. Sonuçların içerisinde 3D görüntüler ve ham görüntüler de bulunmaktadır.

%100 Doğru Sonuçlu NMR ve GPR Metot Cihazlarla Arazinizde Su Araması (Su Etüdü) Yapılması İçin Şimdi Bizimle İletişime Geçin:

Hakim Jeoloji Jeofizik ve Sondaj Tic. Ltd. Şti.

TELEFON: 0532 359 0982

Su Arama İşlemlerinde Teknoloji

Firma olarak işlemlerimizi makine ile su arama olarak gerçekleştiriyoruz. Bunun sebebi teknolojinin kullanılmasıdır. İlerleyen teknoloji ile birlikte yanlışların tamamı ortadan kalkmıştır.

Kullandığımız cihazlar Geofone C2, Geofone C3 cihazlarıdır. Bu cihazlar üzerine şirketimiz 2,2 milyon dolar yatırım yaptı. Bunun sebebi cihazların son teknoloji olmasıdır.

Bu cihazlar Türkiye içerisinde sadece bizde bulunmaktadır. Bu cihazları kullanmamızın birçok sebebi vardır.

Bu sebeplerden bazıları ve aslında en önemlisi suyun tam noktası, suyun tam koordinatı, suyun %2 yanılma ile derinliği ve suyun %6 yanılma payı ile debisi ölçülebilir. Bu tespitlerin net bir şekilde devamı için bu cihazların kullanılması gerekmektedir.

Kullandığımız Metotlar

Firma olarak kullandığımız cihazlara ek metotlar bulunmaktadır. Bu metotlar GPR ve NMR metodudur. NMR metodu (Nükleer Manyetik Rezonans) metodudur. Zemin yapısı, boşluk ve suda etkilidir.

800 metre derinliğe kadar inebilir. NMR frekanslarımız 5 GHz ile 50 GHz arasıdır. Hata payı %5 oranındadır. GPR sistem (Ground Penetrating Radar) zemin yapısını, boşlukları, mineral ve metalleri ve suyu görür.

80 metre derinliğe kadar etkilidir. GPR frekanslarımız 100 KHz ile 1 GHz arasında değişmektedir. Hata payı %2 oranındadır.

Metotlarımız yani sistemlerimizin hata payı oldukça düşük olduğu için kullanılmaya en müsait olanlarıdır.

Sizlerde hata olmaması için bizim firmamızdan su bulma işlemlerinde https://jeofizikmuhendisi.net/yararlanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü