Yüksek Sıcaklıklar Geliyor

Yüksek Sıcaklıklar Geliyor

Meteoroloji tarafından hava sıcaklarının rekor seviyeye ulaşmasının beklendiği açıklandı. Bugünden itibaren 1 hafta süre boyunca yurt genelinde çok sıcak bir hava dalgasının etkili olacağını ve mevsim normallerinin tam 10 derece üstünde bir sıcaklık yaşanacağı söylendi.

Türkiye’nin sıcak hava dalgasının etkisinden 1 hafta boyunca çıkamayacağı ve Kuzeybatı kesimlerinde bulunan Sakarya, Düzce, Bartın ve Zonguldak gibi illerde bu yıla kadar ölçülen en yüksek Eylül sıcaklarının hissedileceğinin altı çizildi. Rekor sıcaklık değerleri alınmaya başlayan birçok il önümüzdeki hafta içinde aynı sıcakların etkisinden kurtulamayacak.

İç kesimlerde ise gene rekor sıcaklıklar hissedilecek ve bu şekilde hissedilen sıcaklıklar bugüne kadar yaşanmış en büyük sıcaklık rekorunun da kırılacağının bir göstergesi. Mevsim normallerinin 6 ile 10 derece arasında yukarıda gerçekleşecek olan sıcaklıklar ve bunun yanında gece gündüz aracı sıcaklık farkları kişilerin birçok sağlık problemi yaşamasına neden olabilir.

Şuan için ülkemizde herhangi bir yağış beklenmemesinin yanında sıcaklıkların mevsim normallerinin üstünde devam etmesi bekleniyor ve Cuma günüden itibaren bütün bölgelerin az bulutlu ve açık bir havaya sahip olacağı ön görülüyor.

Özellikle İç Ege, Akdeniz, Karadeniz iç kısımlarında yüksek ve ekstrem değerlen kaydedileceği açıklanırken Eylül ayının Ağustos ayından çok daha sıcak geçeceği üzerinde duruluyor.

Mevsim normalleri üzerinde devam eden sıcaklıkların sonbahar ile düzelmesi beklenirken gündüz ve gece arasında yaşanması muhtemel sıcaklık farkları konusunda herkes uyarılıyor. Gündüz güneşin etkisi ile çok üstlere çıkacak olacak sıcaklıklar gece tam tersi bir etki yakalayacak ve bu gibi geçişler birebir olarak sağlığı tehdit eden bir durum arz edecek. Olası yaşanabilecek sağlık problemlerine dikkat çeken Meteoroloji herkesin tedbir almasını ve bunun önüne geçmesi gerektiği konusunda bilgilendirmelerde bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü