Bahçeli, Akşener Hareketi’ni Yorumunu Yaptı

Bahçeli, Akşener Hareketi’ni Yorumunu Yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meral Akşener’in hareketine karşı çok fazla anlam ve destek yükleyiciler olduğunu söyledi. Bu hareketin Bayram Balonu gibi patlayabileceği yorumunu getiren Bahçeli Isparta gezisinde önemli açıklamalarda bulundu.

Isparta gezisi sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda herhangi bir yorum yapmayacaklarını, bugüne kadarda kimse ile görüşlerini önceden paylaşmadığını Milliyetçi Hareket’in ihtiyatlı öngörülere sahip bir parti olduğunu ve gelişmeleri değerlendirerek ona göre yorumlar getireceğinin altını çizdi.

CHP sorusu üzerine ise partinin demokrasi, adalet ve özgürlükler adına tüm kavramları sahiplendiğini ancak referandumda çıkmış olan %51’lik kesimi kabul etmeyerek tam tersine %49’u sahiplenip kendine ait bir cephe oluşturarak kendilerine önderlik etme gibi bir düşünceye sahip olduklarını söyledi.

Bunun yanında kendisine ait olduğunu söyledikleri kavramların %51’i hiçe sayarak sahip çıkamayacağını bunun savundukları kavramlara zarar verdiğini söyledi. Toplumsal gerilimin artmasının ve siyasetin kirlenerek şiddet unsurları oluşmasının CHP’ye bir fayda sağlamayacağını belirtti.

Akşener sorusu üzerine ise kendisinin kamuoyuna araştırmacı olarak lanse etmiş ve MHP’nin dörtte üç gibi bir rakamını sahiplenmeye çalışan bir insan olduğunu bu hareketin başarılı olamayacağını ve bayram balonu gibi birden bire söneceğini söyleyen Bahçeli, bu söylemlerin inandırıcılıktan çok uzakta olduğunu ve bunlara karşın çok fazla anlam ve destek yükleyenlerin de bir yerde kalacaklarının altını çizdi.

Bu yeni oluşum konusunda savcılık tarafından gizli bir soruşturma olup olmadığı sorusu üzerine ise bu konuyla ilgili bir bilgisinin bulunmadığını hukukçu olmadığını veya savcılık görevlerinde bulunmadığını o yüzden bir yorum da bulunamayacağını söyledi.

Zafer Çağlayan konusunda ise ABD’nin dost ve müttefik konumunun çok ötesinde bir hamle gerçekleştirerek Türkiye Aleyhine gelişecek bir çok olaya ön ayak olduğunu ve bu tavır ile politikanın hoş olmadığını ekleyerek sözlerini noktaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü
Mobil Sürüme Geç