Kılıçdaroğlu: HDP ile İttifak Yapmayacağız

Kılıçdaroğlu: HDP ile İttifak Yapmayacağız

Muhalefet Partisi CHP’nin Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin 94. Kuruluş yıldönümü törenlerinde konuşma yaparak HDP ile ittifak yapılacak bir durum olmadığını ve yorumlarının yanlış anlaşıldığını kaydetti. HDP Kürk kökenli olduğu için biz sanki HDP ile ittifak yapacakmışız gibi yansıtılan durumların doğru olmadığını ve bizim tüm vatandaşlardan oy istediğimizi bunlara Kürt kökenli vatandaşlarımızda dahil olduğunu iletti.

Güngör’ün sözleri üzerine Kemal Kılıçdaroğlu, kendisinin sözlerinin Danıştay kurumuna ters düştüğünü, yargıçların konuşmamaları gerektiğini ve sadece kararları ile sözlerini dile getirmelerinin uygun olduğunu söyledi. Bunun yanında Güngör’ün iktidara hoş görünmek için bu gibi söylemlerde bulunduğunu ileterek kendisinin Danıştay mahkemesinin başkanının açıkça taraf tuttuğunu ve siyasette nerede olduğunun herkes tarafından bilindiğini vurgulayarak yaptığı söylemlerin kendi saygınlığına gölge düşürdüğünü dile getirdi. Bununla ilgili de ilerleyen günlerde yasal bir adım atacaklarının haberini verdi.

Arslan’ın fotoğrafları sorusu üzerine ise o görüntüyü kendisinin de izlediğini ve Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın medyada yansıtıldığı gibi uzun süreli bir eğilmesi durumunun bulunmadığını bu yüzden şuan herkesin yaptığı gibi Arslan’ı bu konuda eleştirmenin haksızlık olduğunu düşündüğünü sözlerine ekledi.

Demirtaş’ın mektubu üzerine ise milletvekillerinin tutuklanamayacağı Anayasa Mahkemesi tarafından belirlenmiştir ve milletvekillerinin temsil yetkilerinin bulunduğunu bu yüzden yargılanabilir ama tutuklanamaz kararının geçerli olduğunu ve parlamento’ya gelerek görevini yapacağını açıkladı.

Sezgin Bey’in sivil vatandaşların öldürüldüğünü söylemesi konusunda da bunların sivil değil terörist olduğu söylendiği gerçeği ile sorulara cevap veren Kılıçdaroğlu, insanların bölgeye güvenlik kontrolünden geçip gittiklerini kimisinin çocuğu olduğunu kimisinin çeşitli tesisat işlerinde çalıştığını hatırlatarak olayın daha sağlıklı ve sağduyulu aydınlatılması gereken bir konu olduğunun altını çizdi.

Bunun yanında en çok gelen soru ise HDP ittifakı konusunda oldu ve net bir şekilde böyle bir ittifakın mümkün olmadığı ve olamayacağını ancak tüm vatandaşlardan olduğu gibi Kürt kökenli vatandaşlardan da oy istediklerinin altını çizdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü