Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Suikast Girişimi Davası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Suikast Girişimi Davası

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) 15 Temmuz gecesi tüm ülkeyi ilgilen hain bir girişime teşebbüs etmişti. Muğla’da bir grup askerin darbe sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele yönelik düzenlediği ve şansına düzenlenecek bir suikast girişimi olan, aynı zamanda 2 polis memurunun şehit düştüğü hain saldırıda 2’si firari olmak üzere toplam 47 sanığın yargılanması son hızıyla devam ediyor.

Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yürütülmekte olan duruşma adliye binasının yetersiz gelmesi nedeniyle Muğla Ticaret ve Sanayi Odası salonlarında sürdürülmeye devam ediyor. Tutuklu sanıklar çok büyük güvenlik önlemleri ile birlikte salona getiriliyor. Savunmaları tamamlanmayan bazı sanıklar ise salona getirilmesi ve savunmalarının hemen tamamlanması istendi.

Dava da sanıklar ve sanık yakınları da bulunurken ilk söz sanıklara verilerek başlatıldı.

FETÖ elebaşı olan Fetullah Gülen isimli şahsın hain saldırılan ve darbe girişimi ile birlikte ilk ve bir numaralı şüpheli olarak değerlendirildiği iddianamede sanıklar öncelikli olarak Cumhurbaşkanı’na suikast girişimi, Anayasa’yı ihlal etme, Yasama organına karşı suç işleme, hukümete karşı suç işleme, silahlı terör örgütü kurma ve katılma, yerine getirmekte olduğu kamu görevindeki silahını kasten öldürmek için kullanma, kişiyi hürriyetlerinden yoksun bırakma, ağırlaşmış yaralama, silahla tehdit etme, Cumhurbaşkanı’na hakaret etme, kamu görevlisine hakaret etme, kamu malına zarar verme ve mala zarar verme suçları ile nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme ve nitelikli yağmalama suçlarından cezalandırılacaklar.

FETÖ saldırıyı gerçekleştiren suikast timinde bulunan firarilerden biri ile beraber toplam 37 askerin 6’şar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile görülen dava tüm savunmalar tamamlandığında ve duruşma neticesine ulaştığında hüküm giyecekler.

Hain saldırılar ve suikast girişimi davası en son hızıyla sanıkların sözleri dinlenerek ve savunmaları alınarak görülmeye devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü