Cumhurbaşkanı Alman Gazetelere Konuştu!

Cumhurbaşkanı Alman Gazetelere Konuştu!

Almanya hakkında yeni açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine konuşma hakkı tanımayan ülke için bile bile intihara gittiğini, bünyesinde bulunan FETÖ mensuplarını ülkemize geri iade etmedikleri için terörist savunucusu bir ülke olarak tarihe geçeceklerini kaydetti.

Ülkenin Başbakanı olan Merkel ile herhangi bir sorunu olmadığını dile getiren Erdoğan, Almanya’nın bazı konularda daha hassas davranmasını istedi. Almanya ile bağlantılı olan ve canlı yayın yapan Die Zeit gazetesi geçtiğimiz günlerde cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek istemişti, Erdoğan da bu talebi reddetmedi, görüşmeyi kabul etti.

Konuşması sırasında Almanya’nın hem kendisine hem de ülkesindeki siyasetçilere konuşma hakkı tanımamasını ısrarla dile getiren Recep Tayyip Erdoğan, bunu bir intihar olarak nitelendirdi.

Yapılan konuşma Alman televizyonlarında da naklen aktarıldı. Almanya’nın içinde yaşayan FETÖ mensuplarını iade etmediği sürece kendi nezdinde terörü savunan, teröristleri koruyan bir ülkeden farksız olduğunun ısrarla altını çizdi. Almanya başbakanı olan Merkel ile herhangi bir probleminin olmadığını söyleyen Erdoğan, karşılıklı olarak yaşanan tatsız olayların ivedilikle son bulması adına da yapıcı cümleler kurdu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü