Erdoğan Açıkladı: Uçak Gemisi Geliyor!

Erdoğan Açıkladı: Uçak Gemisi Geliyor!

Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz gün eşi Emine Erdoğan ile katıldığı bir törende birçok açıklama yaptı, gelecekle alakalı vaatlerini yeniden dile getirdi. Törende yaptığı konuşma sırasında savaş gemisi tasarlayan ve üretimini yapan 10 sayılı ülkeden birisi olduğumuzu, bunun küçümsenmeyecek kadar önemli bir prestij olduğundan bahsetti.

Sık sık Türkiye’nin endüstri ve sanayi alanındaki başarılarını dile getiren Erdoğan, konuşmasının bir kısmında eğer Türkiye tüm bunları yapmasaydı bugün terörle, yurt dışıyla karşı mücadelede bu kadar etkin ve söz sahibi olamazdı şeklinde cümleler kurdu.

Uçak gemisinin de yapılacağı sinyallerini veren Erdoğan sanayi alanında ilk beş ülke arasında girileceğinin, bunun için tüm mühendislerin canla başla çalıştığının haberini verdi. Hiçbir konuda endişe taşımadığını, 15 senedir iktidarda olduğunu ve bu süre zarfında her daim ülkeyi ileriye götürmeye çalıştığını dile getiren Erdoğan, PKK ile mücadelede bu kadar etkili isek bunun mali gücümüzle de yakından alakası vardır şeklinde açıklamalar yaptı.

İstanbul Tersane Komutanlığına giden ve orada Kınalı ada Korveti‘nin denize indirilmesi sırasında komut veren Cumhurbaşkanı bu ve birçok gemi ile gücümüzün git gide artacağını dile getirdi. Türkiye’nin savunma sanayisinde önemli adımların atıldığını ve yenilerinin de uzun zaman geçmeden geleceğinin müjdesini verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü