HDP’li Vekiller Adalet Yürüyüşünde!

HDP’li Vekiller Adalet Yürüyüşünde!

17. gününde olan Adalet Yürüyüşü birçok kesiminden hem tepki hem de övgü almaya devam ediyor. Adalet yazılı bir pankartla Ankara’dan İstanbul’a doğru yola çıkan Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibini Kandıra Cezaevi yakınlarında bir grup HDP‘li karşılayacak, bu grup karşılamanın simgesel olacağını ancak İstanbul’da olacak bir mitinge kesinlikle kitleleriyle beraber katılacaklarını dile getirdi.

Kandıra cezaevi yakınlarında CHP’li vekilleri karşılayacak olan heyette Ahmet Türk, Celal Doğan, Mithat Sancar gibi isimler yer alıyor. HDP’nin bu yürüyüşe katılma talebi adalet yürüyüşünün PKK’dan destek aldığı şeklinde bir yargıya varıldı, ancak Kılıçdaroğlu bunun bir parti meselesi değil, ülkenin ihtiyacı olan adaletin meselesi olduğunu ısrarla dile getirdi.

Yürüyüşü sırasında duraklarda karavanında kalan Kılıçdaroğlu ayrıca geçtiğimiz akşam yürüyüşün detaylarını anlattığı bir canlı yayına katıldı. Yürüyüşle alakalı sorulara detaylıca cevap veren Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüşün ardından İstanbul’da büyük bir miting yapmak istediklerini vurguladı.

Yürüyüş Vekilin Tutuklanması İle Başlamıştı

Enis Berberoğlu‘nun MİT tırları ile alakalı söyledikleri üzerine tutuklanmasıyla Adalet Yürüyüşünü başlatan Kemal Kılıçdaroğlu ve her kesimden insanlar yürüyüşün 17. gününe kadar 2 can kaybı verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü