Meclis Binası İçin Yeni Yer Aranıyor

Meclis Binası İçin Yeni Yer Aranıyor

TBMM kuruluna başkanlık yapan İsmail Kahraman, alınan haberlere göre milletvekillerine geçtiğimiz günlerde bir zarf gönderdi. Gönderdiği zarfta meclis binasıyla alakalı bir talep bulunuyordu.

Binanın vekiller ve diğer hizmetler için yetersiz kaldığından yakınan İsmail Kahraman, bu binanın taşınması yönünde bir tartışmayı da ateşlemiş oldu. Bu tartışma ortamında meclisteki bazı vekiller alternatif yer arayışına koyuldu ancak birçok vekil 450 dönümlük olan bu arazinin fazlasıyla yeteceğini, mevcut adresin değişmemesi gerektiğini belirtti.

TBMM Başkanının bu talebi geçtiğimiz günlerde vekillere yolladığı bir mektupta yazıyordu, bu mektubun basına verilmesiyle beraber haber aydınlanmış oldu. İsmail Kahraman’ın yakındığı meclis bölgelerinin henüz nereleri olduğu bilinmiyor, bu konuda Cumhurbaşkanı ya da Başbakandan henüz resmi bir açıklama yok. Taleplere sıcak bakacağı tahmin edilen Cumhurbaşkanı, büyük bir ihtimalle tartışmaya son noktayı yapacağı açıklama ile koyacak.

Neden Talep Etmişti?

472 milletvekili sayısının artması dahilinde mevcut kampüste her vekile ayrı oda verilmeyeceğinden dolayı sorunların yaşanacağını düşünen TBMM başkanı, bu vekil sayısının 1.000 olması durumunda anormal bir karışıklık olacağını düşünüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü