Duygu Haberler | Güncel Haberler
Reklamı Geç
Barcelona’nın Kaderi Belli Oluyor
Sosyal Medyada Paylaş
10 Eylül 2017
Admin

Barcelona’nın Kaderi Belli Oluyor

Katalonya’da bir süredir devam eden bağımsızlık tartışması son noktaya gelmek üzere. İspanya’nın doğusunda bulunan Katalonya Özerk yönetimi 1 Ekim de referanduma gidecek ve eğer onay çıkarsa ve Katalonya bağımsızlığını ilan ederse sorun La Liga’ya kadar sıçrayacak.

Katalonya’nın bağımsız olması durumunda başta Barcelona olmak üzere birçok katalan kulübü artık İspanya ve Fransa’da oynayamayacak. Profesyonel Futbol Ligi LFP Başkanı JavierTebas, yaptığı açıklamada bu durumun bu şekilde gelişeceğini ve Katalonya’nın tek başına taraflı bağımsızlığı sonucunda iki ligde de oynayamayacaklarını aynı zamanda Katalonya özerk yönetiminin yaptığı takımlar iki ligden birini seçebilir açıklamasının da yalan olduğunu ve böyle bir durumun gerçekleşemeyeceğini kaydettiler.

Barcelona’nın La Liga’dan ayrılması sadece lig için değil takım içinde çok kötü bir sonuç doğurur ve Avrupa’nın büyük kulübü olma statüsünden kalıcı olarak çıkar. Katalonya’nın tamamen yasa dışı yollar ile bağımsız olmaya çalışmasını adaletsizlik olarak nitelendiren Tebas bu girişimlerin tamamen yok olmasını istediğini gönülden istediğini belirtti.

1 Ekim referandum’un da 16:30’da oynanması planlanan LasPalmas maçının ertelenme ihtimalinin olmadığını 1 ekimin kendileri için tamamen sıradan bir gün olduğunu ve Katalonya’da ki bu eylemlerin yasa dışı olduğu için kendilerinin buna saygı göstermesi durumunda yasaları çiğnemiş olacaklarını kaydetti.

Yarın sabah Levante’yi ağırlayacak olan Real Madrid’den ise teknik direktör ZinedineZidane sabah yaptığı basın toplantısında gene aynı sorular ile karşılaşarak Barcelona’sız bir İspanyol ligi düşünülemeyeceğini ancak konunun kendi ilgi alanından uzak olduğunu bu yüzden tam olarak bir yorum yapamayacağını sadece bir futbol sever olarak Barcelona’nın La Liga’dan ayrılmasının çok üzücü olabileceği yorumunda bulundu.

Tüm dünya kulüplerinden de benzer yorumlar gelmeye devam ediyor. Kimse Barcelona’nın La Liga’dan ayrılmasını istemiyor ancak Katalonya’nın karışık konuları yüzünden tam olarak bir tepki vermiyorlar.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2014-2017 EsenMobile Wordpress Mobil Tema by Kemal CIZOĞLU

erkekler kulübü