Ertuğrul Sağlam İstifa Etti

Ertuğrul Sağlam İstifa Etti

Bir süredir Ertuğrul Sağlam’ın istifa edeceği yönünde çıkan iddialar ile ilgili ilk resmi açıklama yapıldı. Evkur Yeni Malatyaspor teknik direktörü olan Ertuğrul Sağlam’ın resmi olarak istifa ettiği açıklandı.

Bir süredir yaşanmakta olan anlaşmazlıklar nedeni ile sözleşmesini tek taraflı olarak fesheden Ertuğrul Sağlam rekor denebilecek bir tutarda tazminat ödeme zorunda kalacak. Tam olarak sözleşmesinde de belirtildiği üzere 150 bin Euro tazminat ödeyecek.

Ertuğrul Sağlam Samsunspor ve Beşiktaş’ta uzun yıllar boyunca forvet mevkisin de görev yapmış olan Türk Futbolu için çok önemli bir isimdir. Futbolcu kimliğinin ardından teknik direktör olarak futbol hayatına devam eden Sağlam Samsunspor, Kayserispor, Beşiktaş ve Bursaspor da görev aldı.

Ertuğrul Sağlam istifa nedeni olarak bir süredir devam etmekte olan transfer talepleri ve kadro konusundaki fikir ayrılıklarını, onaylamadığı halde istemediği bazı oyuncuların transferlerinin yapıldığını ve antrenmanlar ile kamp tesisleri konusunda da verilen hiçbir sözün tutulmamasını gösterdi. Bunun dışında teknik direktör olarak bazı sözler verdiğini ancak kulüp başkanının bu sözleri tutma konusunda kendine olanak tanımadığı da bir diğer neden oldu. Kendisi futbolculara mahcup durumda kaldığını ifade etti.

15 Hazirandan beri çalıştırmakta olduğu takımından bugünden itibaren ayrıldığını, yönetim ile yaşadığı çeşitli sıkıntıların bu karara büyük etki ettiğini söyledi. Yönetimin kendisini desteklememesi yüzünden futbolcu kardeşlerine karşı mahcup olmasının ayrılık kararındaki en büyük etmen olduğunun altını çizdi.

Fikir birlikteliği olmazsa başarının da söz konusu olamayacağını söyleyen Sağlam, görev boyunca desteğini sürekli olarak kendisine veren Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’a teşekkürlerini iletti. Bunun dışında hiçbir koşul altına mücadeleden vaz geçmeyen tüm futbolculara da müteşekkir olduğunu söyleyen Sağlam Malatyaspor’un hak ettiği yere en kısa süre içinde geleceğini duyurdu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

beğeni satın al | istanbul escort