İspanya’nın Rakibi Belli Oldu

İspanya’nın Rakibi Belli Oldu

2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası çeyrek final maçı sonrasında Slovenya az bir farkla rakibi Letonya’yı yenerek adını yarı finale taşımış oldu. 14 Eylül Perşembe günü oynanacak olan yarı final maçında İspanya ile Slovenya karşı karşılaya gelecekler.

Slovenya, Letonya maçı çok tempolu başladı. İki takımda karşılıklı olarak skor kaydederken 4. dakikaya gelindiğinde durum 10-10 olarak tabelada görünüyordu. Slovenya bu dakikadan sonra oyuna ağırlığını koyan taraf oldu ve 9. dakika da fark 15 sayı kadar artmış ve durum 30-15 olmuştu. İlk periyot ise Slovenya’nın lehine 34-23 olarak bitirildi.

Letonya 2. periyoda çok iyi başladı ve fark 15. dakikaya gelindiğinde 4 sayıya kadar inebildi. Oyuna baskı kurma sırası Letonya’daydı ve bu sefer özellikle Davis, Dairis ve Blums’un sayıları sayesinde öne geçmeyi başararak 55-51 ilk yarıyı noktalayabildi.

Karşılaşmanın 2. yarısına gelindiğinde ise Slovenya 11-0’lık bir seri ile 24. dakikaya kadar gelebildi ve durum 62-55 oldu. Bu sırada Letonya’nın yıldızı Porzingis faul problemi yüzünden bir süre kenarda bekledi ve Letonya bu yüzden hem savunma hem de hücum da sıkıntı çekti. Son periyot başlarken Slovenya 76-66 öndeydi.

Son çeyrekte ise tekrar Letonya atağı başladı ve sayı 2 farka kadar azaldı. Durum 81-79 olurken Slovenya direnmeye devam etti ve son dakikaya gelindiğinde durum 95-92 oldu. Slovenya maçtan kopmadı ve rakibin önce geçmemesi için elinden gelenden fazlasını yaptı. Müsabakan ise 103-97 olarak Slovenya galibiyeti ile noktalanırken, 12 dev adamı eleyen İspanyol Boğalarının rakibi de belli olmuş oldu.

Oyunun sonlarına doğru Porzingis ve Randolph arasında büyük bir gerginlik yaşandı. Slovenya potası civarında olan gerginliğe Letonya’dan Bertans’da eklenince iki takım oyuncuları bu ikilinin arasına girerek kendi oyuncularını sakinleştirmek zorunda kaldılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü