Hasan Şaş, Selçuk İnan’a Destek Çıkıyor

Hasan Şaş, Selçuk İnan’a Destek Çıkıyor

Sezona çok iyi bir şekilde başlayan Galatasaray 4. haftasında ilk kez puan kaybettiği ve berabere kaldığı Antalyaspor maçından sonra Tudor tarafından yapılan oyuncu değişiklikleri ve oyunu okuyamamış olması konusunda yapılmış olan eleştiriler gelmeye başladı. Bu konu hakkında Galatasaray’ı çok iyi bir şekilde yorumlayabilen eski oyunculardan Hasan Şaş çeşitli açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktör Tudor, ilk üç hafta toplam 9 puan elde edebilmiş bir takımı yönetirken ilk deplasman maçında Antalya’da 2 puan bıraktı. Takım sahaya 4’te 4 hedefi ile çıkmıştı ama Antalyaspor engeline takıldılar. İlk üç maçın yüksek temposu ve oynadıkları futbol ile tüm camialardan alkış almayı başaran Galatasaray ilk puan kaybettiği maçın ardından birçok eleştiri aldı. Antalyaspor maçı boyunca çok kötü bir performans gösteren Galatasaray, sahadan bu futbola rağmen 1 puan alabilmeyi başardı.

Futbol otoriteleri tarafından yapılan açıklamalar ve eleştirilerde tüm oklar Teknik Direktör Tudor’u gösterdi.

Tudor’un oyuncu değişikliklerinde çok yanlış seçimler yaptığını belirtiliyor. Öncelikle Belhanda’nın 88 dakika boyunca hiçbir şey yapamadığı ve hatta etkisiz kaldığı halde oyunda bırakılması yorumcular tarafından üstünde durulan en büyük eleştiri. Etkisiz Belhanda sahada kalırken N’diaye oyundan çıkarılarak yerine Selçuk oyuna girdi ancak bu da yapılan diğer bir yanlıştı.

Bir başka yanlışlık ise yeni transfer Feghouli son 7 dakika kala oyuna alındı. Rakip defansı etkisiz hale getirebilecek yegane kişi olan Feghouli’nin oyuna geç alınması da Galatasaray’ın ilk dişli rakibine puan kaybetmesine yol açmış oldu.

Bu da Kasımpaşa öncesi ekibin performansı ve Tudor’un taktikleri yönünde birçok soru işaretine yol açıyor. Gelen eleştiri okları durmadan ve yorumların sonu gelmeden eski deneyimli futbolculardan olan Hasan Şaş çeşitli yorumlarda bulundu.

Hasan Şaş, otoritelerinde belirttiği üzere oyuncu değişikliklerinin çok yanlış zamanda ve yanlış kişiler ile yapıldığını belirtti Tudor’un bu konuda çok yanlış kararlar verdiğini ve bu yüzden kesin alınabilecek bir maçın berabere sonuçlandığını açıkladı.

Verilmesi gereken en doğru karar kısmında ise N’diaye’nin çıkışı yerine Belganda’nın çıkarılması, Selçuk’un orta sahaya kaydırılarak N’diaye’nin de 10 numara pozisyonuna getirilmesi olabileceği yorumunda bulundu. Gomis’in ise ileri uçta tek başına kaldığını bu yüzden herhangi bir performans gösteremediğini vurguladı. Bunun çözümünün ise orta sahada en çok koşmuş olan N’diaye’nin Gomisin arkasına gelerek yardımcı olabilmesi olurdu dedi.

Bir diğer yandan Selçuk İnan konusunda da sert bir tepki ortaya koyduğunu söyledi. Sezon başından beri tüm eleştiri oklarını göğüsleyen Selçuk İnan, yapılan bu eleştirileri hak etmeyen bir oyuncudur diyen Hasan Şaş, 7 senedir Sulçuk’un takım için canla başla çalıştığını herkes biliyor ve Selçuk ile birlikte şampiyonlarında görüldüğü ortada dedi. Şuan için kötü bir zamandan geçmesi tüm eleştirileri tek başına almak anlamı taşımamalı diyen Şaş, Melo gibi büyük bir ismin yanında olduğu zamanlarda sahada çok daha özgür olabiliyordu ancak şuan tek başına kaldığı içi bu da performansına olumsuz bir şekilde yansıyor olabilir dedi.

Sonuç olarak ilk kaybetme de veya kazanmada bir oyuncunun performansı 1 – 2 hafta kötü gitti diye son 7 senesinin silinmesinin doğru bulmadığını ve bu yüzden onu eleştirmekten ziyade performansını arttırıcı onun ve takımı yararına farklı uygulamaların yapılması gerektiğini çok daha yerinde bir karar olabileceğinin altını çizdi.

Kasımpaşa maçında ise çok farklı ve ilk haftalardaki gibi bir Galatasaray beklediğini söyleyen Şaş, Antalya maçında iklimin nem ve sıcaklığından da futbolcuların etkilendiğini ve performans düşüklüğünün biraz da bunlara bağlı olmuş olabileceğini söyledi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü