iPhone 8’e 2 Gün Kaldı

iPhone 8’e 2 Gün Kaldı

12 Eylül’de tanıtımı yapılacak olan ve neredeyse iPhone 7 çıktığından beri herkesin merakla beklediği Apple’ın yeni amiral gemisi ile ilgili ortaya atılmayan teori kalmadı. Önce 7s serisi çıkacağı ve 8 çıkmayacağı ardından 8’in çıkacağı ve s serisinin Apple tarafından kaldırıldığı ardından home tuşu olup olmayacağı ve diğer teknik özellikler ile alakalı birçok farklı teori yapıldı.

En sonunda beklenen gün geldi çattı ve bir süredir birçok sızıntı sayesinde neredeyse iPhone 8’i elimize almış kadar tanıma fırsatımız oldu. 12 Eylül tarihinde Tim Cook tarafından tanıtımı yapılacak olan iPhone 8 Steve Jobs anısına yaptırılmış olan salonda gerçekleşecek olup çıkan tüm dedikoduların sonunu getirecek ve tüm meraklar sona ermiş olacak. Bugüne kadar gelen sızıntıların kesin bir kanıtı olmamasının yanında en son sızdırılan kodlar ile birlikte neredeyse tüm özelliklerini detaylı bir şekilde öğrenebilmiş olduk.

Öncelikle 3 telefon çıkacak gibi görünüyor ve iPhone 8, iPhone 8 Plus herkesin beklediği modeller ancak bir diğer beklenmeyen model iPhone X olacak. Gene merak edilen en büyük soruların başında gelen s serisinin neden atlandığı da tanıtımda herkes ile paylaşılacak olan diğer bir cevap olacak.

Kaynak kodları incelendiğinde iPhone X modelinde uzun süredir en büyük rakibi Samsung tarafından kullanılmakta olan kablosuz şarj desteğinin geleceği görünüyor. Ancak kablosuz şarj standı Samsung’un standına göre çok daha pahalı olacak ve yaklaşık 200 Dolar gibi bir rakamdan alıcıları ile buluşacak. Performans kodları incelendiğinde ise çok ciddi iyileştirmeler karşımıza çıkıyor. A11 işlemcisi çok daha yüksek bir performans sunacak ve bilinen tüm doğruları unutturacak. Sürekli kullanılan 2 çekirdekli yapı ise ortadan kalkmış ve yeni modeller 4 çekirdekli üretiliyor. Tabi iPhone 7 ile iPhone 7 Plus’ta kullanılmakta olan A10 çift çekirdek ile, 8 modellerinde kullanılacak olan A11 çift çekirdeğin arasında detaylı performans farkları da düzenlenecek tanıtım programında açıklanacak bilgilerin başında bulunuyor.

Herkesin merak ettiği kamera konusu ise tamamen mükemmelliğe dönmüş durumda. 4k 60 FPS ve 1080 p 240 FPS video çekeceği konusunda verilen kodlara göre iPhone X şuan bilinen tüm doğruları unutturacak ve yepyeni bir fotoğraf anlayışına kavuşacağız. Aynı zamanda portre modunun da bir üst levele terfi edeceği gelen bilgiler arasında bulunuyor.

Kesin kabul edilen sızıntılardan bir diğeri ise buton ve FaceID ile ilgili olacak. Diğer iPhone modellerinden daha büyük olması beklenen 8 serisinde ana ekran tuşu kaldırılmış. FaceID teknolojisi ise birçok farklı özelliği bir araya getirecek. Sadece tuş kilidi için kullanılmayacak aynı zamanda Apple Pay ödemeleri de bunun yardımı ile ilerleyen günlerde ülkemizde de yapılabilecek.

Genel sızıntıları derleyecek olursak iOS 11 Golden Master sürümü kesinlik kazanmış özelliklerin başında geliyor olacak ve aynı zamanda True Tone Display’de yeni özelliklerden biri olacak.

Cihaz tamamen OLED teknolojisi kullanıyorken ekran çözünürlüğü 1125 x 2436 olarak ölçülmüş. Apple’ın 10 yılı şerefine özel bir yer tasarlanarak çok anlamlı bir tanıtım yapılacağı gibi özellikleri de bekleyen herkesi tatmin edecek gibi görünüyor.

Bunun yanında bir diğer Apple haberi İngiltere’den geldi. iPhone 8’in Londra merkezli bir firma olan GoldGenie’de 3000 dolardan başlayan fiyatlar ile satılacağı söyleniyor.

Şirket 24K Gold, Rose Gold ve Platinium versiyonları için arkası tamamen elmastan Apple logosu ile satılacak olan modellerine de 20.000 dolar fiyat veriyor. Kimlerin tercih edeceği belli olmaz ama Apple bu seneki modeli ile bekleyen herkesi şaşırtacak gibi görünüyor. Tüm gözler şimdi 12 Eylül tarihine ve Tim Cook’un yapacağı açıklamalara çevrilmiş durumda. Apple gerçekten bir fark yaratacağa ve diğer telefonların bu modele erişebilmesi için çok çaba sarf etmesi gerekecek gibi görünüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü