Iphone 8’in Başlangıç Fiyatı Bin Dolar

Iphone 8’in Başlangıç Fiyatı Bin Dolar

Teknoloji devi Apple markasının son olarak piyasaya sürecekleri iphone 8’in başlangıç fiyatının bin dolar olarak sürüleceği konuşuluyor. Samsung ile büyük bir rekabet halinde olan iphone fiyat belirlemede ki kriterlerinin rakibinin neden olduğunu öne sürüyor.

Başlangıç olarak yüksek bir fiyat belirlemiş olan Apple’ın iphone 8 cihazını 12 eylül salı günü Türkiye saat dilimi olarak saat 20:00’de Apple Park Kampüsünde bulunan Steve Jobs Tiyatrosunda tanıtmayı planlıyor. Yapılacak olan bu tanımda yalnızca yeni cihazı iphone 8 tanıtmayıp aynı zamanda Apple Watch ve 4K Apple Tv’yi de tanıtması bekleniyor. Başlangıç fiyatının bu denli yüksek tutulmuş olmasının nedenleri arasında ise bir kaç dedikodu var.

Ünlü KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’nun yapmış olduğu açıklamaya göre fiyatın bu denli yüksek olmasının altında Samsung’un İphone 8 ekranlarını tedarik etmek için seçmiş olduğu OLED’in tek tedarikçisi olması.

Apple’ın iki tedarik firmasını birbirlerine karşı kullanmayı amaçlayarak eski yapılmış olan fiyat garantilemesi stratejini uygulamadığını ve Apple’ın farklı bir kaynak bulmak zorunda olduğunu söylüyor.

Ünlü analist Kuo’nun İphone 7 plus için 45 ve 55 dolar arasında para ödediği ekranların yanında, iphone 8 in OLED ekranı için ise Samsung’un 130 dolar civarında bir para istediğini öne sürüyor.

Samsung’un OLED ekran üretmede ki üstün kapasitesi sahibi olması yanında OLED üreten tek el firma değil fakat Apple’ın istediği özellikleri barındırma kapasitesine sahip tek üretici firma.

Bu konuda bir hamle yapan Apple, geçtiğimiz Temmuz ayında yeni bir OLED üretim tesisi kurulmasına yardımcı olmak adına 2,7 milyar dolar ödeme yaptığı konuşuluyor. LG markasının da bu işe el atmak istediğini ve 2020 yılına kadar iphone OLED ekran tedarikinin yaklaşık yüzde 30’unu karşılayabileceği iddia edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

beğeni satın al | istanbul escort