Samsung Akıllanmıyor

Samsung Akıllanmıyor

Teknoloji devi Samsung’un ilk kez Note 7”de tanıtmış olduğu yüz tanıma özelliğinde bir çok açığın ortaya çıkmasından sonra Note 8’de de kullanmaya çalıştığı bu özelliğin hatası düzeltilmeden uygulanmaya çalışılması geliştiricilerin dikkatinden kaçmadı.

Note 7’den sonra Galaxy S8 de de kullandığı yüz tanıma sisteminin güvenli bir sistem olmadığını ve fotoğrafla bile bu kilidin aşıldığı ortaya çıktıktan sonra bu hatayı düzeltmeden diğer çıkardığı cihazlarda da kullanmak istemesi üzerine bir çok kullanıcı tarafından tepki çekti.

Note 7 ile hayatımıza girmiş olan bu özelliği çıkan hatalardan dolayı tam olarak deneyememiş kullanıcılar, Samsung’un Mart ayında tanıtmış olduğu yeni cihazı Galaxy S8 sayesinde deneme imkanı buldu. 

Galaxy S8 modelinde detaylı olarak kullanılan özellik tanıtımlarında olduğu gibi çıkmadığını ve büyük bir hayal kırıklığına yol açtığı ifade etti. Note 8 de aynı özelliği kullanacağını açıklayan Samsung, kullanıcılar arasında bu durum düzeltilip artık istenildiği boyutta yapıldığını düşündü. Yalnız S8 de olduğu gibi Note 8 de de aynı hayal kırıklığını yaşattı. Program geliştiricisi Mel Tajon’un deneme amaçlı çekmiş olduğu video da kendisine ait basit bir fotoğrafla yüz tanıma sistemini geçip telefon girişini sağladı.

Sosyal medya üzerinden bir çok insanın denemiş olduğu yöntemde aynı sonuç görüldü. Uzmanların bu güvenlik adı altında olan özelliğin güvenli olmadığını ve düzeltilene kadar en iyi koruma özelliğinin parmak okuyucu özellik olduğunun da altını çizdi.

S8’in daha piyasaya çıkmadan gösterilmiş olan reklamlarında en dikkat çektikleri özelliği olan yüz tanıma sisteminin istenildiği sonucu vermemiş olması yapılan reklamların aldatıcı özellikleri olduğunu da göstermiş ve güven sarsmış oldu. Yüz tanıma sisteminde ki bu hatanın sonrasında çıkarmış oldukları Note 8 de de aynı şekilde hatalı olarak sunulması Samsung’un kafasının iyice karıştığını ve akıllanmadığını gösterdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

beğeni satın al | istanbul escort