Stephen Hawking Bu Defa Yanıldı!

Stephen Hawking Bu Defa Yanıldı!

Engelleri alt üst eden adam olarak fizik ve dünya tarihine geçen Stephen Hawking, küresel ısınma konusunda geçtiğimiz günlerde korkunç bir iddia ortaya atmıştı, bu iddia Stephen tarafından söylendiği için dünyada geniş yankı uyandırmıştı.

BBC ile anlaşma yapan Stephen Hawking 75. yaş dönümü için bir röportaj vermeye karar vermişti. ABD‘nin yeni başkanı Trump‘ın Paris İklim Anlaşmasından çekilmesinin yanlış bir karar olduğunu söyleyen Hawking, bu geri çekilmenin sonuçlarını tüm insanlığın ödeyeceğinden bahsetmişti.

Birçok fizikçi Hawking’e hak verse de kısa vadede abartılacak kadar ağır bir kaybın olmayacağını, biraz mübalağanın söz konusu olduğunu dile getirmişlerdi. Hawking teorisine göre Dünya’nın atmosfer kısmının tıpı Venüs’e benzeyeceğini, buna da küresel ısınmanın neden olacağını söylemişti.

Asit yağmurları gibi güçlü yağmurların etkisinde kalacağımızı ve dünyada bulunan zamanımızın oldukça sınırlı olduğunu dile getirmişti. Tüm engellerine rağmen kendisini bilim dünyasına adayan Stephen Hawking’i destekleyenler kadar desteklemeyenler, dediklerinin bir abartıdan ibaret olduğunu ortaya atanlar vardı.

Geçtiğimiz akşam da Zeke Hausfather isimli bir bilim insanı son noktayı koyar nitelikte bir tweet attı, Hawking’in dediklerini doğrular nitelikte hiçbir bulgunun olmadığını dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü