Uzaktan Eğitim Almanın 10 Avantajı

Uzaktan Eğitim Almanın 10 Avantajı

Geleneksel eğitim metotlarının doğurduğu zorluklar, birçok öğrencinin alternatif aramasına neden oluyor. Şu anda tamamen çevrimiçi programlara kayıtlı yaklaşık üç milyon öğrenci ve eğitimlerinin bir parçası olarak en az bir uzaktan kurs alan altı milyon ile uzaktan eğitim açıkça en popüler eğitim alternatiflerinden biri haline geldi. Sürekli olarak gelişen çevrimiçi öğrenmenin itibarı, uzaktan öğrenmenin yüz yüze eğitim kadar etkili olabileceğini gösteren kanıtlar karşısında çürütüldüğü için genişlemesine yardımcı oldu.

Tüm bunlar, çalışan profesyonellerden yeni lise mezunlarına kadar öğrencilerin derslerinin bir kısmını çevrimiçi olarak almak için birçok neden bulmaları anlamına geliyor. Aşağıdaki liste uzaktan öğrenmeyle ilgili 10 avantaj içermektedir.

Program ve kurs çeşitliliği: Geleneksel dört yıllık üniversitelerden tamamen çevrimiçi kariyer kolejlerine kadar, günümüzde yükseköğretim, öğrencilere çeşitli seçenekler sunmaktadır. Bu noktada hangi öğrencinin ne çalıştığı önemli değildir. Öğrenciler ayrıca bir akademik sertifikadan doktora derecesine kadar her akademik dereceyi çevrimiçi olarak da kazanabilirler.

Daha düşük toplam maliyet: Çevrimiçi programlar, geleneksel kolejlerden daha uygun fiyatlı bir seçenek sunar. Tüm çevrimiçi dereceler geleneksel kolejlere göre daha ucuz net öğrenim fiyatları sunmasa da, ilgili masraflar neredeyse her zaman daha düşük maliyetlidir. Örneğin, gidip gelme maliyeti yoktur ve bazen ders kitapları gibi gerekli ders materyalleri ücretsiz olarak çevrimiçi olarak temin edilebilir. Buna ek olarak, birçok kolej ve üniversite, uzaktan eğitimdeki en son gelişmeler olan ücretsiz büyük açık çevrimiçi kurslar aracılığıyla kazanılan kredileri kabul eder. Bu ücretsiz çevrimiçi kurslar, öğrencilerin genel eğitim gereksinimlerini yerine getirmelerine yardımcı olabilir.

Daha rahat bir öğrenme ortamı: Online öğrencilerin pijamalarıyla ilgilenen reklamlar, yalnızca uzaktan eğitimin yararlarından birinin yüzeyine kayıyor: fiziksel ders yok. Öğrenciler, trafikle mücadele etmeden, ders için erken çalışmaya ya da önemli aile zamanlarını kaçırmaya gerek kalmadan, dersleri dinler ve elektronik olarak gönderilen ödevleri tamamlarlar.

Kolaylık ve esneklik: Çevrimiçi kurslar, öğrencilere bir başka yol yerine, günün geri kalanında çalışma zamanı planlama fırsatı verir. Öğrenciler istedikleri zaman ders çalışabilirler. Ders materyali her zaman çevrimiçi olarak erişilebilir olup, özel kütüphane gezileri gereksizdir. Tüm bu faydalar öğrencilerin iş ve aile taahhütlerini eğitimleriyle dengelemelerine yardımcı olur.

Daha fazla etkileşim ve daha fazla konsantre olma yeteneği: Çevrimiçi derslere katılım ve geleneksel derslere katılım oranları hakkındaki çelişkili kanıtlar mevcutken, bir şey kesin kalır: Çevrimiçi dersler, utangaç veya daha çekingen öğrencilere sınıf tartışmalarına yüz yüze göre daha kolay katılma fırsatı sunar. yüz yüze sınıf oturumları. Hatta bazı öğrenciler, sınıf aktivitesinin yetersizliği nedeniyle çevrimiçi sınıflarda daha iyi bir konsantrasyon olduğunu bildiriyorlar.

Kariyer gelişimi: Öğrenciler çalışırken, işlerin arasındayken veya bir aile kurmak için zaman ayırırken çevrimiçi kurslar alabilir ve hatta tüm dereceleri tamamlayabilirler. Bu akademik çalışma herhangi bir devamsızlık veya özgeçmişteki boşlukları da açıklayacaktır. Ayrıca, bir derece kazanmak, potansiyel işverenlere hırslılık ve yeni zorluklara karşı bilinçli ve hazırlıklı olma arzusunu gösterebilir.

Mesleğinize devam edin: Biri bir derece tamamlamak istiyor olsa bile, şu anki işini bırakmak istedikleri anlamına gelmeyebilir. Günümüzde çoğu öğrenci için, artan üniversite maliyetleri, bazı öğrencilerin okulda çalışmaya devam etmesini zorunlu kılar. Daha önce belirtilen çevrimiçi programların esnekliği, öğrencilerin akademik referansları takip ederken çalışmaya devam etmelerini sağlar.

Yolculuktan kaçının: Kar fırtınası ve gök gürültülü fırtınalar sırasında, kolejler, gidip gelen öğrencileri tehlikeli sürüş koşulları altında riske atmamak için sınıfları iptal edebilir. Önemli sınıf oturumlarını kaçırmak yerine, çevrimiçi kurslardaki öğrenciler tartışma panolarına veya sohbet oturumlarına katılarak, çalışmalarını zamanında yaparak, dersleri izleyerek veya materyalleri okuyarak her zaman “katılabilir”.

Teknik becerilerinizi geliştirin: En temel çevrimiçi kurs bile olsa, öğrenciler farklı öğrenme yönetim sistemleri ve programlarında gezinmeyi öğrendikçe, yeni bilgisayar becerilerinin geliştirilmesini gerektirir. Öğrencilerin çevrimiçi kurslarında öğrendikleri katılım becerileri, belge oluşturma ve paylaşma, ses / video materyallerini ödevlere dâhil etme, çevrimiçi eğitim oturumlarını tamamlama vb. dahil olmak üzere birçok mesleği tercüme eder. Bazı okullar, öğrencilere ücretsiz dizüstü bilgisayarlar veya iPad’ler bile sunar.

Kredi transferi: Yaz kurslarına katılmak, ancak kolejlerinden çok uzakta yaşamak ve / veya yaz aylarında çalışmak isteyen üniversite öğrencileri için idealdir.

Tam da bu noktada https://uzem.mebakademi.com/meb-onayli-egitimler.html adresinden hazırladığımız meb onaylı uzaktan eğitimleri de incelemekte yarar var.

Ayrıca sitemizdeki diğer eğitim haberlerini eğitim linkinden inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü