Web Sitesi Tasarımı

Web Sitesi Tasarımı

Etkili Bir Web Sitesi Hakkında

 Biltek tasarım olarak web sitesi anlamında kişilerin istekleri doğrultusunda isler yapılmaktadır. Web sitesinin etkili olması normal tasarımlı sitelere oran ile daha fazla avantaj sağlamaktadır. Kullanıcının web sitesinden istediği, aradığı bilgiye doğrudan ve ilk elden ulaşma amacı olmaktadır.

            Bunun yanında web sitesi içindeki işlemlerin hızlı olması ve kullanım açısından iyi bir performans ortaya koyması kullanıcılar için en önemli noktalar arasında yer almaktadır. Bunun için kurumsal web tasarım yapanları ilk başta bu faktörleri göz önünde bulundurması gerekmektedir. Kullanıcılar etkileyicilik ararken estetik anlama fazla yoğunlaşmadan sade ve anlaşılır bir tasarımın olmasını uygun bulmaktadır. Web sitesinin etkileyici olmasına dair de bir kaç önemli etmen bulunmaktadır. Biltek tasarım istenen bu gerekli etmenleri sağlamaktadır.

 Web Sitesinde Bulunması Gerekenler

 Kullanıcılar genellikle bilgi almak için web sitesine girdiği için istediği bilgiye anında ve tam olarak ulaşmak istemektedir. Bir kurumsal web tasarım yapmaya başlamadan öncelik ile marka bilinirliğinin oluşması gerekmektedir. Biltek tasarım kişilerin isteğine göre bunu anlatacak bir mesaj oluşturmak ve amacı belirtmektedir. Çünkü sitenin işlevleri bu amaç doğrultusunda şekillenmektedir.

 Reklam, alakasız görüntüler gibi dikkati başka yönlere çekecek sebeplerin mümkün olduğu kadar sınırlandırılması gerekmektedir. Bunu gören kullanıcı sitenin amaçları doğrultusunda hareket ettiği izlenimine varabilmektedir. Hal böyle olunca site hakkında o kişide olumsuz bir yargı oluşmaktadır. Bu yüzden kurumsal web tasarım için dikkat dağıtan unsurların olmaması daha cazip olmaktadır.

 Kullanıcıların site içinde rahat olarak dolaşmaları için tıklama seçeneğinin kalabalık olmaması daha iyi olmaktadır. Çünkü ne kadar çok seçenek olursa o kadar çok karışıklık durumu söz konusu olmaktadır. Gerçek manada istenen ve amacın doğrultusunda seçenekler bulunması daha uygun bulunmaktadır. Site içinde doğrudan istediğini bulan kullanıcı siteden o derece memnun kalmaktadır.

 Sitenin genelinde canlı renklerin bulunması daha çekici olmaktadır. Zıt renklerin bir arada olması hem göze yorgunluk hem de görüntü bakımından kirlilik oluşturmaktadır. Sadelik güzel olmasına rağmen çok basit renkler ile basit bir tasarımın yapılması da uygun olmamaktadır. Kullanıcının ilgisini ve beğenisini çekecek şekilde olması gerekmektedir. Site içindeki nesnelerin doğru olarak yerinde kullanılması sitenin cazibesini artırmaktadır. Boşlukların yerinde ve gerektiği kadar kullanılması da bu açıdan güzel olmaktadır. Site tasarımında gerekli olan bütün bu unsurlar Biltek tasarım bünyesinde yapılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü