Malezya’da Çok Sayıda Ölü Var

Malezya’da Çok Sayıda Ölü Var

Malezya’da ki bir okulda sabah saatlerinde başlamış olan yangından dolayı 22 öğrenci ve iki öğretmenin hayatını kaybettiği ve bir çok da yaralı olduğu açıklandı. Pencere önündeki korkuluklardan dolayı hiç bir öğrencinin dışarı çıkamaması ve alevlere teslim olmak zorunda kaldığını söylendi.

Mahalle sakinlerinin öğrencilerin çığlıklarını duyduğunu yalnız ellerinde hiç bir şey gelmediğini söyledi ve şuan için sayıları 24 olduğu açıklanan öğrenci ve öğretmenleri çığlıklar içinde yanışlarını dinlemek zorunda kaldılar. Gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesinden sonra yanmış olan ceset teker teker taşındığı da basına yansıyan durumlar arasında. Basına yansıyan bir başka fotoğrafta ise okul binasının ikinci katında ki pencere korkuluklarının ve içerisinde bulunan tüm ranzaların yanmış olduğu görülüyor.

Sabaha karşı 05:40′ da çıkan yangın çocukların seslerini duyan mahalle sakinleri tarafından yetkililere haber verilmesiyle panik anlar yaşanmaya başladı.  Bu olay Malezya tarihinin en feci olayı olarak da tarihe geçti. Yangında hayatını kaybeden 24 kişiden, 22 öğrencinin yaşları ise 13 ve 17 arasında değişiyor. Geri kalan iki kişinin ise okul öğretmeni olduğu açıklandı.

Açıklama yapan yetkililer yangının nedeni olarak elektriğin kısa devre yapmasından çıkmış olabileceğini ve pencere önlerinde bulunan korkuluklar nedeni ile çocukların binadan kaçamadıklarını açıkladı.

Çocukların seslerini duyan mahalle sakinlerinden Hazin isimli kişi, çığlıkların olduğu yöne baktığında okul binasının üst katından alevler çıktığı gördüğünü ve çocukların yardım çığlıkları ile karşılaştığını ifade etti.

Bunun üzerine müdahale ekiplerini aradıktan sonra çocuklara yardım etmek amaçlı binaya giden Hazin, kapının çoktan alev almış olduğunu yalnızca bir kaç çocuğun pencereden atlayabilmesini sağladığı ve diğerleri için maalesef elinde bir şey gelmediğini ifade etti. Yaşanmış olan bu yangından kurtulmayı başarmış olan 18 öğrencinin ise hastanede tedavileri devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü