Havuz Temizliği

Havuz Temizliği

 

Halka açık ya da kişisel havuzların temizlenmesi konusu oldukça önemli ve belirli bir disiplinle yaptırılması gereken bir durumdur. Bu temizliğin dikkatli ve titiz bir şekilde yaptırılması hayati öneme sahiptir.

Bu temizliğin yaptırılmasında yetkili firmanın tercih edilmesi sağlığınıza verdiğiniz önemi göstermektedir. Yetkili olmayan firmalara yaptırılan temizliğin iyi sonuçlar doğurmayacağı unutulmamalıdır. Şunu bilmek gerekiyor ki bu temizlik esnasında kullanılan temizlik maddelerinin herhangi bir tanesinin yanlış olması ya da temizliğin iyi bir şekilde yapılmamasından dolayı çok daha ciddi sorunlarla karşı karşıya kalınması söz konusu olacaktır. Bundan dolayı Havuz temizliği için kullanılacak olan malzemelere oldukça dikkat edilmelidir. Peki, düzgün bir havuz temizliği nasıl yapılmalıdır?

1 – Havuz temizliği konusunda yapılacak ilk şey uzman bir ekibe sahip, tüm yetki belgelerini almış olan temizlik firması bulmak. Bu konuda yardım almak için tekdez.com adresini kullanabilirsiniz.

2 – tekdez.com adresini kullanarak yetkililere ulaşmanızın ardından sizin de müsait olduğunuz uygun güne en kısa sürede randevu oluşturulur.

3 – Tekdez firması randevu gününe kadar uzman çalışma ekiplerini göndererek havuzda bulunan suyun tahliyesinin yapılmasını sağlar. Bu temizlik yapılırken 0,1 mm çekiş kapasitesine sahip pompalar yardımıyla zemine kadar su tahliyesi yapılır.

4 – Zeminin dibinde de su kalmamasının sonrasında havuzun içerisinde varsa ağaç, yaprak, çamur, balçık ve diğer katı maddeler temizlenir.

5 – Yumuşak uçlara sahip tel fırça ve yıkamada kullanılacak olan özel kir sökücü madde kullanılarak tüm duvarlar kirden arındırılır.

6 – En düşük 150 Bar basınç uygulayabilen kompresörler kullanılarak havuzun zemini ve yan duvarları iyice temizlenir. Basınçlı su, mermer zemine 1,5 metre mesafeden tutularak, kirli suyun havuzun dışarısına çıkması sağlanır.

7 – 150 Bar basınçlı suyla yıkama işleminin sonrasında tüm havuz son bir kez daha durulama işlemine tabi tutularak iyice kirden arındırılması sağlanır.

Havuzun temizleme işleminin tamamlanmasının ardından artık kullanıma hazır duruma gelmiş demektir. Tabi bu işlemin sonrasında düzenli bir şekilde temizleme ve bakım işlemlerinin de yaptırılması gerekmektedir.

Ayrıca yetkili firmaya, havuz temizleme işleminin sonrasında kullanıyorsanız su deposu temizliği ve su sebil temizliği konusunda da gerekli soruları sorarak bunlarında temizlenmesini talep edebilirsiniz.

www.tekdez.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü