Akın Öztürk’ten Hulusi Akar’a Mektup!

Akın Öztürk’ten Hulusi Akar’a Mektup!

Darbeyi başlatan isim olarak yargılanmakta olan Akın Öztürk’ün Genelkurmay Başkanı olan Hulusi Akar’a bir mektup gönderdiği ortaya çıktı. Mektupta savcının iddianamesinin hazırlanması sırasında Akar’ın da ifadelerinin bulunmasının gerektiğini, bu konuda elinden geleni yapmasını talep ettiğini yazmıştı.

Mektup 25 Temmuz 2016 tarihinde, yani darbeden 10 gün sonra yazılmış, Hulusi Akar’a yollanmıştı. Mektupta 15 Temmuz darbe girişimi sırasında birlikte tanıklık ettiğimiz şeyleri, olaylar sırasındaki tavrınızı, kurtardığınız generalleri ifade alan savcıya anlattım şeklinde cümleler yazan Öztürk, Hulusi Akar’dan şahitliğe benzer bir şey istediğini dile getirdi.

Akar 15 Temmuz gecesi kaçırılmıştı, Akın Öztürk ise 16 Temmuz’da tutuklanan isimlerden bir tanesiydi. Basına yansıyanlara göre Akın Öztürk darbe emrini vermiş, Semih Terzi ile beraber komuta etmişti. Ancak ifadesinde oldukça soğukkanlı olan Öztürk, bir de Akar’dan tanıklık isteyince yaptığı bu şeye anlam veremedi.

Yavaş yavaş darbe davalarının görüldüğü şu aylarda hala tutuklamalar, açığa almalar devam ediyor, darbeye ismi karışmış kişiler ise ifadelerinde genel olarak yaşananları inkar ediyor, kendilerinin bu olanlarla bir alakası olmadığını söylüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü