Beşiktaş – Karabükspor Maçı Sonrası Şenol Hoca Konuştu

Beşiktaş – Karabükspor Maçı Sonrası Şenol Hoca Konuştu

Beşiktaş’ın Teknik Direktörü Şenol Güneş, tüm olumsuzlukların peş peşe geldiği zorlu bir maçı kazanmak için tüm gayretlerini ortaya koyan oyuncuların kazanma hırslarının bu şekilde kanıtlandığını söyledi.

Zorlu Kardemir Karabükspor Deplasmanın da 1-0’lık bir skor ile maçtan galip ayrılan Beşiktaş, tüm gayretleri ile sahada savaştıklarını ve kazanmak için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ileten Şenol güneş, ilk yarı oyun üstünlüğünün kendilerinde olduğunu ve birçok gol pozisyonuna gidildiğini, en az 3-4 tane kesin pozisyon’un kaçtığını kaydederek maçın genel seyrinde iyi bir performanslarını olduğunu onun dışında da sürekli git geller yaşadıklarını söyledi.

2. yarıya gelindiğinde henüz takımlar 11-11 iken penaltı ile skoru çok daha rahat bir hale getirerek daha güvenli oynayabilecekleri fırsatı teperek, 10 kişi kaldıktan sonra da bu yüzden çok daha hırslı ve daha istekli bir futbola dönen bir oyun oynadıklarını sözlerine ekledi. Zor şartlarda bile oyunu kazanabilen oyuncuların kalitelerinin bu şekilde gösterildiğini belirtti.

Beşiktaş’ın bu sezon tutukluk yaptığı yönünde söylenen eleştirilere ise genel anlamıyla 3 puan alabildiklerini söyledi. Bunun dışında hedeflerinin sürekli olarak pozisyon yaratma ancak karşı tarafa hiç pozisyon vermeme olduğunu bunun da bir gün çok çalışma ile başarıya ulaşabileceğini iletti.

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Porto ile karşılaşacakları ve takımın performansın sorulması üzerine, Porto’nun farklı bir maç olduğunu ve bu maçın öncesindeki kazanma isteklerinin çok farklı olduğunu dile getiren Güneş, fiziksel olarak tabi ki bir yorgunluk olduğunu ve 10 kişi oynamanın takımı ayrıca yıprattığını belirterek gene de başarılı bir sonuçla ayrılmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 10 kişi kaldıktan sonra çok farklı bir oyun formatının ortaya çıktığını da söyleyen Güneş aynı zamanda takımın performansından memnun olduğunu dile getirdi.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü