Düşük Maliyet İle Yüksek Verim

Düşük Maliyet İle Yüksek Verim

İki yüzü alüminyum levha ile kaplı 4 mm kalınlığında istenilen ölçü ve şekilde uygulanan paneldir. İç ve dış mekan için kullanılan hafif bir panel malzemesidir.

 Alüminyum Kompozit Panel Montajı

 Binanın şekline uygun olarak yapılan çelik ya da alüminyum karkas üzerine uygun ölçüde hazırlanan ve vidalı sistemle monte edilir kompozit cephe. Bir çok renk ve desen seçeneğinin yanı sıra granit ve ahşap desen seçeneği ile estetik bir cephe kaplamasıdır.

 Pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Şık görünümlü, estetik bir yapı malzemesidir. Geniş bir kullanım alanına sahip olan kompozit cephe kolay şekil almaşı ve ses yalıtımın iyi olması nedeni ile diğer yapı malzemelerine göre daha üstündür.

 ​​​​​

 Kompozit levhanın ara maddesi polietilendir. Bu, her bir yaprağın yapısının %90 nını oluşturur. Bu yüzden bu kompozit tam bir çevre dostudur.

 Alüminyum Kompozit Kullanım Alanı

 Alüminyum kompozit daha önceleri bu malzemenin sağladığı faydalardan dolayı tabela ve reklam sektöründe çok kullanılmaktaydı. Daha sonrasında inşaat sektörü de bu dayanıklı malzemeyi keşfederek dış cephe kaplamalarında kullanmaya başlamıştır.

 Kullanılan markaya göre alüminyum kompozit in kalınlığı değişkenlik göstermektedir. Genelde 0,5 mm , 0,4 mm , 0,3 mm , 0,2 mm olarak değişmektedir.

 İki alüminyum levhanın arasında özel dolgu malzemesi olacak şekilde birbirine yapıştırılarak oluşturulur. Oldukça geniş bir renk seçeneği ile cephe kaplamasında kullanılır.

 Eski yapıların restorasyonunda ve yeni yapılarda genellikle tercih edilen cephe kaplamasıdır. Son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür . Diğer cephe kaplamalarına oranla daha hafiftir. Darbe ve kırılmalara karşı dayanıklıdır. Temizliği ve bakımı oldukça kolaydır. Maliyeti düşük olmasına karşın yüksek verim avantajı sağlar.

 ​​​​​​

 Mimar ve tasarımcılar yaratıcı ve özgün mimari eserler yapmak için sınırsız fırsat sunar. Hafifliği sağlamlığı esnekliği düz yüzeyleri sağlaması ve diğer yapı malzemeleri ile tüm dünyada en yaygın kullanılan kompozit cephe sistemidir.

 Kısaca konuyu bağlayacak olursak hem çevre dostu olması hem uygun fiyat olması hem de geniş renk yelpazesinden kaynaklı tüm dünyada kullanılan dış cephe sistemidir. Eğer sizde modern bir yapıya sahip olmak istiyorsanız en uygun yapı sistemi diyebiliriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

erkekler kulübü